Parametrics
ACHL-25.000MHZ-EK absolute maximum ratings: (1)Frequency Range, (Fo) 32.768 kHz - 200 MHz; (2)Operating Temperature (TOPR) 0°C to +70°C; (3)Storage Temperature (TSTO) -55°C to +125°C; (4)Frequency Stability, (DF/ Fo) ±100ppm max; (5)Supply Voltage (Vdd) 3.3Vdc ±10%.
Features
ACHL-25.000MHZ-EK features: (1)Tristate Enable /Disable option; (2)HCMOS and TTL compatible; (3)Low power; (4)Low voltage 3.3Vdc; (5)Tight symmetry option.
Diagrams
| Image | Part No | Mfg | Description |  |
Quantity | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
 ACHL-25.000MHZ-EK |
 ABRACON |
 Standard Clock Oscillators 3.3V 25MHZ |
 Data Sheet |
Quantity | ||||||||||||
 ACHL-10.000MHZ-EK |
 ABRACON |
 Standard Clock Oscillators 3.3V 10MHZ |
 Data Sheet |
 ACHL-11.0592MHZ-EK |
 Standard Clock Oscillators 3.3V 11.0592MHZ |
 Standard Clock Oscillators 3.3V 12MHZ |
 ACHL-128.0000MHZ-E-C-S-A |
 Standard Clock Oscillators 128MHz 3.3Volt 15pF 50ppm -20C +70C |
 Standard Clock Oscillators 3.3V 14.31818MHZ |
 Standard Clock Oscillators 3.3V 16MHZ |